Sancaktepe’de Karla Mücadele Ekipleri Aralıksız Çalışıyor!

Bir süredir mevsim normallerinin üzerinde yaşanan sıcaklıkların düştüğü İstanbul’da, yoğun kar yağışı etkisini göstermeye başladı. Sancaktepe Belediye ekipleri cadde ve sokak aralarındaki temizleyerek, tuzlama çalışmalarını yapıyor.

 Sancaktepe’de Karla Mücadele Ekipleri Aralıksız Çalışıyor!

14.02.2021 - 20:38

Güncelleme : 16.02.2021 - 12:57

İstanbul’un tamamında Cumartesi’den itibaren devam eden kar yağışları neticesinde kar kalınlığı bazı bölgelerde 45 santimetreye kadar çıktı. AKOM verilerine göre kar kalınlığı sahil bölgelerinde (Şişli, Esenler, Sarıyer, Kâğıthane) 15-20 cm, iç kesimlerde (Başakşehir, Sultanbeyli, Eyüp, Ümraniye) 20-30 cm, yüksek ve kırsal kesimlerde (Hadımköy, Tuzla, Çamlıca, Çekmeköy, Silivri, Beykoz) 30-45 cm aralığında ölçüldü.

Karla mücadele kapsamında ilçe belediyeleri çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, Sancaktepe Belediyesi tarafından da ilçede ulaşımın aksamaması adına 7/24 kar temizleme, küreme ve tuzlama çalışmaları sürüyor.

Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, ” Sancaktepe’li hemşerilerimizin hava koşullarına karşı olumsuz etkilenmemeleri için belediye ekiplerimiz sahada hazır. Kar yağışının başladığından itibaren yolların açılması için çalışmaya başladı. Gece saatlerinde başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden kar yağışının vatandaşları mağdur etmemesi adına yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler 24 saat esasına göre çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın