Purçu’nun o iddiları asılsız çıktı!

CHP Milletvekili Özcan Purcu önceki gün TBMM’de yaptığı konuşmada Sancaktepe Belediyesi’nin Paşaköy’de bulunan Roman mahallesine hizmet götürmediğini, çöplerin toplanmadığını, elektrik ve su hizmetinin de 1 yıldır verilmediğini iddia etmişti. Ancak o iddiaları mahalleliler yalanlarken, Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü ise videolu bir paylaşım yaparak cevap verdi.

 Purçu’nun o iddiları asılsız çıktı!

08.04.2021 - 15:10

Güncelleme : 08.04.2021 - 15:10

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu’nun TBMM’de yaptığı konuşmada Sancaktepe Belediyesi’nin Paşaköy’de bulunan Roman mahallesine hizmet gitmediği çöplerin toplanmadığı hatta elektrik ve su olmadığı yönündeki gerçeği yansıtmayan iddialar mahalle sakinleri ve belediye başkanı tarafından yalanlandı.

Purçu’nun iddialarının aksine Sancaktepe Belediyesi ekiplerinin bölgede düzenli olarak çöpleri toplandığı, ilçede bulunan 19 mahalleye yapılan alt yapı ve üst yapı hizmetlerinin Paşaköy Mahallesi’ne de yapıldığını, yapımı tamamlanan ve Pandemi sonrası hizmete açılacak olan Paşaköy Sosyal tesislerinin bölge halkının hizmetine açılacağı belirtildi. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün sosyal medya hesaplarında yayınlanan görüntülerde ise bölgede yaşayan vatandaşlarda milletvekilinin sözlerini kesin bir dille yalanladı.

DÖĞÜCÜ, “BİZİ CHP’Lİ BELEDİYELER İLE KARIŞTIRMASINA BAĞLIYORUM”

Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü ise yaptığı açıklamada Purçu’nun iddiaları ile ilgili olarak “Sayın vekilin gerçeği yansıtmayan iddialarına verecek cevabımız çok lakin bu talihsiz açıklamaları Sayın Vekil’in Genel Başkanları gibi İstanbul’u bilmemesine ve bizi CHP’li belediyeler ile karıştırmasına bağlıyorum. Videolardaki görüntülerde de görüldüğü gibi vatandaşlarımızın söyledikleri yalan siyasetine atılmış bir tokattır” şeklinde konuştu.

Ayrıca vatandaşlar elektrik ve su konusunda da sorun yaşamadıklarını belirtti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın