Kaymakam Çakıroğlu’ndan 23 Nisan mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu bir mesaj yayımladı.

 Kaymakam Çakıroğlu’ndan 23 Nisan mesajı

23.04.2021 - 14:20

Güncelleme : 23.04.2021 - 14:20

Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu’nun 23 Nisan sebebiyle kaymakamlığın web sitesinden yayımladığı mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesi ışığında milli egemenliğimizin ilan edilişinin 101. Yıl dönümünde, Ülkemizin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularımla kutluyorum.

23 Nisan 1920, milli iradeyi her türlü gücün üstünde tutan milletimiz için, milli iradenin dışında ve üstünde hiçbir gücün, hiçbir yönetimin, hiçbir vesayetin tanınmayacağının ve tam bağımsızlık yolunda ilerleyişimizin ilanıdır.

Gazi Mustafa Kemal’in 23 Nisan’ı “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak çocuklara hediye etmesi, milletimizin çocuklara verdiği değerin en güzel tezahürüdür.

Kıymetli Çocuklarımız;

Savaşların, çatışmaların, açlık ve kıtlıkların ufkumuzu kararttığı bir dönemde dünyayı güzelleştiren yegane şey, siz çocukların tebessümüdür. Sizler bizim geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın umudusunuz. Siz çocuklar daha huzurlu, daha neşeli, daha adaletli, daha güzel bir dünyanın müjdecisi durumundasınız. Çünkü çocuk olmak, coşkulu olmak, dünyaya hep saf, temiz, duru gözlerle bakmak ve yarına o heyecanla yürümek demektir. Çocuk olmak yüreğindeki sınırsız, hesapsız sevgiye sıkı sıkıya sarılmak demektir.

Bu aziz vatanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bizlere emanet olarak bırakan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere; bu kutsal vatan toprakları için canlarını feda eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesile ile tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden tebrik ediyorum.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın